Jasovská jaskyňa

Záver školského roka sme si spestrili návštevou Jasovskej jaskyne. Pohodlný autobus nás priviezol rovno pred jej vstup a po chvíľke teórie sme odhodlane vstúpili do jej útrob. Deti sa kochali nevšednou krásou jaskyne a s nadšením počúvali odborný výklad o jej vzniku, majestátnej výzdobe, osídlení pravekými ľudmi i živočíšnou ríšou. Po zaujímavých 45 minútach sme sa pani sprievodkyni poďakovali a bohatší o nové zážitky sme sa vrátili domov k stolom s chutným obedom. 

Ďakujeme milým rodičom nášho STANKA!!!:-)


Záchranná služba Košice

V jedno príjemné júnové dopoludnie sme navštívili Záchrannú zdravotnú službu v Košiciach. Deti si so záujmom vypočuli podrobnú prednášku o práci záchranárov, jej náročnosti a zodpovednosti. Vyskúšali si, ako sa podáva prvá pomoc, prevádza masáž srdca, ako sa fixuje poranená končatina či chrbtica. Prezreli si interiér záchranného vozidla, pričom nezabudli ani na množstvo zvedavých otázok. Nové poznatky a príjemný zážitok zároveň. V našich srdciach sa tak zúročil obdiv k ľudďom, ktorí denne nasadzujú svoj um na záchranu toho najcennejšieho.


Rozlúčka s predškolákmi

V živote školy sú aj menej veselé chvíle. A to keď sa lúčime s niekým , kto nám celé roky dával lásku, postupne dôveru, kto na našich tvárach vyvolával úsmev , ale aj vrásky. Našich predškolákov čaká nový začiatok. A aby im na našu školu ostali krásne spomienky, pripravili sme im parádnu rozlúčku. Rodičia slzili :-) , deti hrali, spievali, tancovali ostošesť a na záver sa posilnili sviežim občerstvením. Milí naši predškoláci , prajeme Vám pevný krok do nového - školského života a ďakujeme za všetky nezabudnuteľné chvíle! Držte sa !


Krása nevídaná

Aj keď sme ňou obklopení každý deň :-), na výstave motýľov sme jednoducho museli byť prví!


Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je naša srdcovka. Už po niekoľkýkrát sme tam strávili nádherných pár dní. Opatera ako v bavlnke, či už zo strany našich milovaných pani učiteliek, alebo zo strany ústretového personálu Vila Parku, zobúdzanie sa s výhľadom na Lomnický štít, množstvo túr a výletov do voňavej tatranskej prírody, no komu je lepšie?


Kreslenie na asfalt


Kolorit slovenského ornamentu - výtvarná súťaž


Predplavecký výcvik


Krasokorčuľovanie

Naši malí bojovníci sa rozhodli toho roku otestovať si svoje zručnosti na korčuliach. No..správnejšie... chvíľami na korčuliach, chvíľami na ľade :-) Ale to už tak pri športe býva :-) Za pár dní deti stratili neistotu, z váhavých krôčkov sa stali kroky isté a sem-tam aj ladné, zistili, že udržať rovnováhu a urobiť pár skutočne pohľadných slučiek nie je zase až tak náročné a krasko je vlastne jedna veľká zábava! Diplom po absolvovaní kurzu a sladká odmena je peknou bodkou za novou skúsenosťou :-)


Vianočné vystúpenie

Naše vianočné vystúpenia sa tešia u rodičov veľkej popularite. Právom! Deti si poctivo pripravujú čoraz náročnejšie dramatizácie klasických aj menej tradičných rozprávok, recitujú a spievajú v slovenčine aj angličtine, odušu tancujú, vinšujú - a to všetko s úprimnosťou a milotou sebe vlastnou. Rodičia milujú tieto chvíle, svoje deti obdivujú a spontánne sa bavia, ak sa sem-tam vlúdi milá chybička :-)
Pani učiteĺky ďakujeme!
Všetkým Vám (i nám si) prajeme nádherné Vianoce!


Vianočná rozprávočka


Zdobenie medovníkov

Predvianočnú atmosféru sme si spríjemnili pre nás už tradičným zdobením medovníkov. Radosť z tejto príjemnej práce umocňovala vôňa ihličia, vianočného punču, mihotavé svetielka sviečok, ako aj radostné tóny detských kolied. Krásne sviatky!Mikuláš


Sadenie stromov

Medzinárodný deň stromov sme poňali zodpovedne. Rozhodli sme sa, že k bohatému porastu stromov a kríkov v našom lesoparku prispejeme aj my a každá trieda si posadí svoj vlastný strom! Deti prežívali celý proces od vykopania jám, výberu vhodnej odrody stromu, jeho zasadenia pod dozorom nášho dvorného odborného poradcu :) až po jeho označenie veľmi intenzívne. Už teraz sa tešia, ako budú kolobeh života svojho stromu pozorovať v každom ročnom období. A možno už o rok ochutnáme spoločne aj prvé plody :) Deti sú bohatšie o nový zážitok a Botanická záhrada o ďalšie štyri stromčeky. :)


Deň jablka

Jabĺčko je symbolom krásnych vecí. Najmä deti ho milujú pre jeho šťavnatú chuť a zbožňujú ho v rôznych podobách. My sme si ich v rámci Dňa jabĺk pripomenuli hneď niekoľko: použili sme ho ako učebnú pomôcku pri edukácií aj praktických aktivitách a potom šup do bruška :) Nášho, ale ušlo sa aj nášmu zverincu :)

 
Psie kúsky

V piatok predpoludním potešila naše deti návšteva dvoch kynologičiek, ktoré priviedli a predviedli tri rozkošné psíčky. Deti tak mali možnosť na vlastné oči vidieť nielen dokonalú poslušnosť a oddanosť psieho kamaráta, ale sa aj presvedčiť, že pri dodržaní istých pravidiel sa psíka netreba naozaj báť.


Šarkaniáda

Krásne počasie nám umožnilo prevetrať prevažne vlastnoručne zhotovené (samozrejme za pomoci pani učiteliek :) šarkany a hlavne sa tak perfektne vyšantiť.


Naša partnerská škola

Tento týždeň nám spestrila návšteva detí zo ZŠ Krosnianska 4, s ktorou roky úspešne spolupracujeme. Žiaci 2.A (mimochodom až 6 detí sú naši bývalí spolužiaci :) - z triedy pre deti so všeobecným intelektovým nadaním - si pre nás pripravili milé divadielko o zvieratkách. Ich herecké výkony boli odmenené nielen potleskom, ale aj vlastnoručne vyrobenými drobnými darčekmi. Naše deti im zas previedli otvorenú hodinu s červeno - modrými tyčami a prípravou na písanie. Po chutnom domácom koláčiku si pripomenuli krásne chvíle strávené v našej MŠ aj pobytom v lesoparku a návštevou našej farmičky.

Tešíme sa nabudúce, deti naše šikovné a pani učiteľka Tinka! Vďaka!


Nevšedný zážitok a výuka zároveň

Súčasťou našej školy je aj archívna pivnica s autentickou pecou. Tak prečo si nespríjemniť sychravé októbrové predpoludnie vlastnoručným upečením chlebíka? Deti sa vytešovali pri miesení cesta, obradne ho vkladali do ošatky a s údivom kládli (samozrejme spolu s odborným dohľadom :) do pece. Po upečení ho slávnostne pokrájali a potretý masielkom s chuťou zjedli. Nič na svete nám nechutilo lepšie! Mňam!


Divadielko Hoki - Poki

Naše deti milujú divadielko akéhokoľvek druhu. Rozhodli sme sa teda skúsiť niečo nové a pozvali sme si dvoch umelcov z Popradu. Bábkoherci Hugo a Linda sa vďaka precíznemu spracovaniu rozprávkového príbehu tešili veľkej priazni našich malých divákov a ich úprimný potlesk im bol veľkou odmenou. Ďakujeme za krásnu rozprávočku!


Krása jesene v Botanickej záhrade


Husle alebo klavír

Okrem októbrového slniečka nás v piatok predpoludním veľmi potešila hudobná rozprávočka "Husle alebo klavír" v podaní dvoch mimoriadne šikovných a milých členov Košickej filharmónie. Zuzka a Andy predviedli nielen svoje bravúrne umenie hry na hudobný nástroj, ale aj umenie potešiť detskú (aj našu) dušu a rozosmiať toho naúprimnejšieho diváka - dieťa. :)


Vystúpenie sokoliara

Druhý septembrový týždeň nás poctil už tradične svojou návštevou sokoliar. Vzácne druhy dravcov sa predviedli v celej svojej nádhere. Aj keď sme sa chvíľami báli, či sa z okružnej výzvednej cesty po našom lesoparku vrátia, úžasné divadlo bolo zdarne dokonané. Deti sa zvedavo zaujímali o spôsob hniezdenia, kŕmenia, dozvedeli sa mnoho zaujímavostí o živote týchto chránených druhov a na záver odolali aj ich náletom :-) Deti sa dokonca naučili udržať dravce na povel na ruke a obrovskú radosť mali z toho, že ich smeli pohladiť po hebkom perí. Taký zážitok sa nedeje veru každý deň :-)


Koza rohatá

Predposledný septembrový pondelok nám sprestril ujo Jano - člen SFK, ktorý našim deťom predviedol tradičné slovenské hudobné nástroje. Deti sa popri rozprávočke o "Koze rohatej" dozvedeli, aký zvuk vydávajú gajdy, ozembuch, zvončeky, rapkáč, pastierska píšťalka...

S hravosťou sebe vlastnou sa jeden cez druhého zapájali do predstavenia, ktoré vyústilo do novej spoločnej pesničky. Ďakujeme za krásne predstavenie!


Archív

2023/2024  2022/20232021/2022   2020/2021   2019/2020    2018/2019    2017/2018   2016/2017    2015/2016    2014/2015