Rozlúčka s predškolákmi

Predposledný júnový týždeň sa niesol v znamení významnej udalosti - rozlúčky s predškolákmi. Radosť z bohatého vystúpenia oceneného vďačným potleskom striedali slzičky doajatia na tvárach rodičov aj pani učiteliek. Milé naše deti! Zažili sme spolu nádherné chvíle, na ktoré budeme s láskou spomínať :-). Prajeme Vám do dalšej etapy života šťastný krok, dobré pani učiteľky a veľa, veľa úspechov!Tablo s našimi fotkami je vystavené v OC Optima, Zlatníctvo LUX. Pán Gegaj, ďakujeme!


Hasičská stanica

Jedno pekné júnové predpoludnie mali naše deti možnosť nahliadnuť do tajov práce záchranného tímu hasičského zboru. Páni v hasičských uniformách im predstavili vybavenie hasičského auta a záchranárskej sanitky s kompletným príslušenstvom. Deti sa živo zaujímali o prácu a postupy hasičov pri záchrane ľudských životov.

Ďakujeme za pekný zážitok.


Výstava motýľov

Tým, že máme denno - denne k dispozícií všetky možnosti a aktivity, ktoré ponúka náš skvelý partner - Botanická záhrada, nemohli sme nenavštíviť tak prenádhernú výstavu exotickýh motýľov v jednom zo sklenníkov BZ. Deti boli nadšené pestrofarebnosťou motýľov, ich vznešeným letom, pozorovali v priamom prenose proces liahnutia a tešili sa z nádherného zážitku.


Deň detí 2015

Týždeň detských radostí sme zahájili hudobno - tanečným predstavením v réžií Uja Ľuba juniora. Pod jeho taktovkou si deti s radosťou užívali šantenie, spev, tanec a jemu podobné pohybové kreácie. Boli nám dopriate nielen príjemné lúče slnka, ale aj domáci karamelový koláčik :-)


Krása ukrytá v rozprávkach - výtvarná súťaž

Pod záštitou Indického veľvyslanectva bola vo februári t.r. Občianskym združením Spoločnosti Slovensko - indického priateľstva vyhlásená celoslovenská výtvarná súťaž "Krása ukrytá v rozprávkach". Deti mali znázorniť na základe prečítaných rozprávok končiacich ponaučením svoje vlastné pocity ľubovoľnou technikou. Naša Barborka Hiľovská spracovala tematicky rozprávku "Dve cesty" a so svojou prácou sa umiestnila na nádhernom 6. mieste! Cenu jej dňa 27.5.2015 odovzdal sám Indický veľvyslanec - jeho excelencia Shri Param Jit Mann.

Barborka, srdečne blahoželáme, si veľmi šikovná!


Relaxačný pobyt detí v Slovenskom raji

V dňoch 18. - 22.5. 2015 si naše deti užili krásných päť dní v čarovnom prostredí Slovenského raja. Počasie nám prialo a tak sme si mohli dosýta užívať všetky vymoženosti, ktoré skytá slovenská príroda v tomto voňavom kúte Slovenska. Počnúc turistikou po náučných aj nenáučných chodníkoch, cez rôznorodé športové a relaxačno - pohybové aktivity, vedomostné súťaže, výtvarné aktivity až po zábavno - súťažno - tanečné večery - deti mali plnohodnotne vyplnenú každú minútku. Presvedčte sa napokon sami :-)


Deň matiek

Deň matiek oslávili naše deťúrence tvorivo, kedy spolu so svojími mamkami (príležitosť si nenechali ujsť ani poniektorí oteckovia :-) vytvárali krásne dekoratívne predmety. Úsmev na tvárach vyvolalo poznanie, že ich potomkovia ich svojou zručnosťou hravo predčili :-)


Kreslenie na asfalt

Májové oslavy "Dni mesta Košice" sa nemohli zaobísť bez účasti naších detí, ktoré sa aktívne zapojili do zdobenia asfaltového chodníčka v centre mesta. Ich farebné šantivé kreácie tak mohli obdivovať všetci okoloidúci. Záver patril sladkej odmene.Výtvarná súťaž

Pod záštitou etnografického múzea HUMNO a Matice slovenskej sa konala výtvarná súťaž pre deti predškolského a školského veku v kreslení ornamentov ľubovoľnou technikou. Do súťaže sa zapojilo 45 škôl z nášho kraja. Spomedzi 362 súťažiacich a 348 prác vybrala komisia len tie najlepšie práce. Ako inak - naša šikovná predškoláčka získala nádherné 1.miesto. Naše deti sú proste úžasné :-)

Malenka, blahoželáme, sme na teba veľmi pyšné!


Jazdiareň

Vďaka ochote našej mamičky mohli deti 3.triedy stráviť príjemné aprílové predpoludnie v jazdeckom areáli, kde mali možnosť nielen kone vidieť úplne zblízka, pohladiť si ich a nakŕmiť, ale pod odborným dohľadom si na nich aj zajazdiť. Zážitok mali naše deti nielen zo samotnej jazdy, ale aj z pohľadu na svoje pani učiteľky, ktoré si výhľad z chrbta týchto krásnych a ušľachtilých zvierat vychutnali po prvýkrát... :-)

Za krásny zážitok ďakujeme p. Mgr. Petruňákovej!


Predplavecký výcvik

V dňoch 13.4. – 24.4.2015 sa každé predpoludnie na Mestskej plavárni učia deti pod odborným vedením základom jednotlivých plaveckých štýlov. Zatiaľ sme sa vždy vrátili presne toľkí, koľkí sme ráno odišli , čo nám, dúfame , vydrží...:-)


Ochutnávka apríl 2015

V priestoroch našej archívnej pivnice sa tak ako každý rok, aj teraz uskutočnila ochutnávka zdravých produktov našej domácej kuchyne. Rodičia si pochutnali na šalátoch z čerstvej zeleniny, domácich koláčikoch, vlastnoručne robených nátierkach a ovocí. Odchádzali nadšení.Veľkonočné trhy

Na Zelený štvrtok si deti užili predveľkonočnú atmosféru na trhoch v Starom meste. Pozreli si vystúpenie malých tanečníkov, obdivovali výrobky tradičných remesiel a na pamiatku priniesli mamkám milú drobnosť.


Spevácka súťaž

25. marca 2015 sa v našej telocvični konalo školské kolo speváckej súťaže „Zlatý Slávik“. Malých spevákov sprevádzali pani učiteľky na flaute a klavíri a tí potešili svojich kamarátov piesňami slovenskej ľudovej tvorby. Pridali aj milé tanečné kreácie :-), za čo boli odmenení veľkým potleskom, diplomom a sladkou maličkosťou.

Ďakujeme za krásny zážitok!


VIanočná besiedka 2014

Pekným predvianočným darčekom pre naších rodičov bolo nepochybne vystúpenie ich ratolestí na vianočnej besiedke. Deti predviedli svoje umenie spievať, tancovať a recitovať s nefalšovanou radosťou a hrdosťou. Program bol pestrý a náročný (ako je u nás milým zvykom) a rodičia častokrát neveriacky krútili hlavami nad tým, čo ich deti dokážu. Rodičom ďakujeme za nadšený potlesk a pani učiteľkám za niekoľkotýždňovú ťažkú prácu. Krásne Vianoce :-)
Mikuláš 2014

Tak ako každý rok, aj teraz očakávali deti s napätím a nadšením zároveň príchod rozprávkového Mikuláša. Ten im priniesol okrem bohatých balíčkov aj príjemné rozptýlenie a pohodovú zábavu pri hudbe a rozprávke.


Partnerská ZŠ Krosnianska 4

Začiatkom decembra 2014 sme boli pozvaní na ukážkové hodiny slovenského a anglického jazyka na našej partnerskej ZŠ Krosnianska 4. Deti z tried so všeobecným intelektovým nadaním nám predviedli svoje znalosti a zapojili do vyučovacieho procesu aj našich predškolákov. Musíme sa pochváliť, že v prevažnej väčšine sú to ich bývalí spolužiaci! Nie nadarmo tvrdíme, že naše deti sú šikovné :-)

Pani Mgr. Liščákovej ďakujeme veľmi pekne za pozvanie, deťom sa výuka páčila a naše pani učiteľky vysoko ocenili pedagogickú aj osobnostnú úroveň:-)


Škola úžitkového výtvarníctva - exkurzia

V novembri navštívili naše deti Školu úžitkového výtvarníctva v Košiciach, kde mali možnosť v stredoškolskom prostredí spoznať a vyskúšať si rôzne špecifické výtvarné techniky. Pre stredoškolákov boli naše deti vďačným spestrením vyučovania, my sme sa zasa naučili niečo nové v pre nás netradičnom prostredí. Za sprostredkovanie exkurzie týmto veľmi pekne ďakujeme p. Ing. Pentrákovej!


Planetárium

Každoročne navštevujeme s našimi predškolákmi planetárium a každoročne sa pani, ktorá nás sprevádza programom, nestačí čudovať, aké šikovné máme deti :-) V problematike „Vesmír“ sa cítili ako rybka v bystrine, keďže táto je v Montessori školách veľmi obľúbená a všetkými smermi do vysokého stupňa náročnosti názorne rozvíjaná. Deti kládli panej také otázky, až sme ju museli presviedčať, že naozaj nie sme tretiaci zo základnej školy


Rozprávka o štvorhlavom drakovi

Ujo Ľubo je v našej SMŠ pravidelným hosťom. Tentokrát sme sa zabávali pri „Rozprávke o štvorhlavom drakovi“. Deti boli ako vždy aktívne, tešili sa, spievali a tancovali ako im ujo Ľubo pískal.


Sokoliari

Nezabudnuteľným zážitkom pre naše deti bolo vystúpenie profesionálnej skupiny sokoliarov. Na lúke pri škole predviedli niekoľko majestátnych dravcov, oboznámili deti s ich životom a predviedli úchvatné vystúpenie. Deti so zatajeným dychom pozorovali dravce pri lete, chytaní potravy , počúvaní povelov. Očarené boli najmä z možnosti vidieť tieto prekrásne stvorenia úplne zblízka a hlavne si ich naozaj pohladkať!


Jesenné kreácie

Tekvicová sezóna nám umožnila nielen ochutnať, ale aj zapojiť detskú fantáziu pri ich vyrezávaní a zdobení. Pokochajte sa výsledkom tímovej spolupráce :-)


Letecké múzeum

Exkurzia do leteckého múzea mala u detí veľký úspech. Mali možnosť oboznámiť sa s historickými modelmi lietadiel a leteckých uniforiem. Radosť mali aj z prehliadky veteránov.

Pán Zimka, ďakujeme Vám!


Archív

2023/2024  2022/20232021/2022   2020/2021   2019/2020    2018/2019    2017/2018   2016/2017    2015/2016    2014/2015